5 ŠPECIÁLNYCH CVIČKO TRÉNINGOV

Ťažko na cvičisku, ľahko na marathone! 🏃‍♂️ Pridaj sa k nám už túto sobotu na prvý z piatich špeciálnych tréningov 💪 Natrénujeme spolu tým správnym spôsobom, aby sme boli pripravení naplno to odpáliť na 18. ročníku ČSOB Bratislava Marathon 🔥 Pripravili sme pre vás päť tréningov (každý s trvaním 90 minút) na piatich CVIČKÁCH (outdoorové plochy na cvičenie) a nižšie uvádzame […]

18. januára 2023

img

Ťažko na cvičisku, ľahko na marathone! 🏃‍♂️

Pridaj sa k nám už túto sobotu na prvý z piatich špeciálnych tréningov 💪 Natrénujeme spolu tým správnym spôsobom, aby sme boli pripravení naplno to odpáliť na 18. ročníku ČSOB Bratislava Marathon 🔥

Pripravili sme pre vás päť tréningov (každý s trvaním 90 minút) na piatich CVIČKÁCH (outdoorové plochy na cvičenie) a nižšie uvádzame päť hlavných dôvodov, prečo sa oplatí prísť na tieto tréningy ⬇️⬇️⬇️

1. Vyskúšaš si, ako ti CVIČKO pomôže v aktívnej príprave na akýkoľvek beh počas celého roka.
2. Zatrénuješ si pod vedením skúsených trénerov z Bratislava Marathon Teamu
3. Na každom tréningu budeš mať šancu vyhrať skvelé športové ceny (4 tričká v dizajne CVIČKO + 1 hlavná cena v hodnote až 150 eur). Losovať budeme z bežcov prítomných na tréningu, ktorí sa na tréning aj formálne zaregistrovali.
4. Okrem našich trénerov budeš môcť na tréningoch stretnúť špeciálnych hostí známych nielen zo sociálnych sietí.
5. Z každého tréningu budeš mať foto-pamiatku vďaka nášmu profesionálnemu fotografovi.

CVIČKO je miesto pre každého, kto sa rád hýbe, pretože môžeš na ňom trénovať počas celého roka a na čerstvom vzduchu. Vďaka spolupráci Bratislava Marathon s ČSOB a Hlavným mestom SR – Bratislava si môžeš na oboch brehoch Dunaja zacvičiť na 6 rôznych Cvičkách. My ako milovníci športu a podporovatelia zdravého životného štýlu máme z tejto aktivity obrovskú radosť. 🤩

Prvý špeciálny tréning na CVIČKU odštartujeme už túto sobotu (21.1.2023) o 9:30 hod na CVIČKU Most SNP (na petržalskej strane vedľa Sadu Janka Kráľa).

Pod dohľadom tréneriek Lucky a Julky sa budete venovať základom bežeckej techniky, atletickej abecede, cvičeniam na frekvenčnom rebríku, rôznym skokom a plyometrickým cvičeniam, v kombinácii s bežeckými úsekmi v Sade Janka Kráľa. Máte sa na čo tešiť!

Účasť na tréningu je ZDARMA, na tréning je však potrebné prihlásiť sa.

Link na registráciu: https://mailchi.mp/738c5bdb5cca/cviko-trningy. Na každý tréning je potrebné zaregistrovať sa zvlášť. Sledujte preto naše sociálne siete, na ktorých budeme zverejňovať vždy aktuálny registračný formulár.

Pridaj sa aj do udalosti na Facebooku, kde budeme zdieľať všetky informácie týkajúce sa CVIČKO tréningov. Takto ti už nič neujde!
Link: https://www.facebook.com/events/1083703006362831/1083704466362685/

Vždy v utorok pred každým tréningom zverejníme na našich sociálnych sieťach bližšie informácie k najbližšiemu tréningu. Preto zostaň naladený! Každý týždeň sa môžeš tešiť aj na profesionálne video a fotografie z CVIČKO tréningu🎥

Už teraz si do kalendára zapíš termíny ďalších CVIČKO tréningov:

4. február – Tyršák/Apollo

Silovo – kondičný tréning. Obe CVIČKÁ využijeme ako stanovištia, kde bude úlohou účastníkov tréningu zvládnuť silové cvičenia zamerané na posilnenie dolných končatín a následne prebehnúť 800m úsek na ďalšie stanovište.

25. február – Promenáda

Tréning: výbehy do kopca + posilnenie stredu tela (core). Na tréningu využijeme aj CVIČKO Tyršák, behať sa bude  aj cez Starý most. Je to výborná príležitosť na tréning výbehov do kopca a nacvičenie si záverečného kilometra na ČSOB Bratislava Marathone. Tréningy na stanovištiach budú zamerané na precvičenie jadra tela (CORE).

18. marec – Lanfranconi

Cvičko Lanfranconi je raj pre silové cvičenia a preto aj tréning tu zameriame najmä na silové cvičenia pre bežcov. Tie doplníme o krátke, dynamické šprinty na nábreží. Záver tréningu venujeme dôkladnému strečingu.

25. marec – Most SNP

Na záverečný tréning sa vrátime na najväčšie CVIČKO – MOST SNP. Keďže tréning sa uskutoční týždeň pred maratónskym víkendom, venovať sa budeme vyladeniu formy na preteky. Okrem tréningu tu spravíme aj krátku diskusiu, kde sa povenujeme najčastejším otázkam bežcov pred pretekmi: ako má vyzerať predmaratónsky týždeň, ako hydratovať, čo jesť, ako sa obliecť, na čo nezabudnúť a pod.