INFORMÁCIA O DOPRAVNÝCH OBMEDZENIACH V EUROVEA A OKOLÍ

v súvislosti s konaním 10. ročníka dm ženského behu a sprievodných aktivít (sobota 17.09.2022) SOBOTA 17.09.2022 Všetkým účastníkom dm ženského behu a divákom, ktorí plánujú prísť do Eurovea autom odporúčame, aby tak urobili v dostatočnom časovom predstihu. Na štarte jednotlivých bežeckých disciplín sa očakáva 4.000 bežkýň a vzhľadom na aktuálny obmedzený počet parkovacích miest v rámci Eurovea, je možné, že počas dňa […]

15. septembra 2022

img

v súvislosti s konaním 10. ročníka dm ženského behu a sprievodných aktivít (sobota 17.09.2022)

SOBOTA 17.09.2022

Všetkým účastníkom dm ženského behu a divákom, ktorí plánujú prísť do Eurovea autom odporúčame, aby tak urobili v dostatočnom časovom predstihu. Na štarte jednotlivých bežeckých disciplín sa očakáva 4.000 bežkýň a vzhľadom na aktuálny obmedzený počet parkovacích miest v rámci Eurovea, je možné, že počas dňa bude opakovane dochádzať k naplneniu kapacity podzemných parkovacích garáží. 

Na parkovanie využite aj plochy v okolí Eurovea, napr. v osobnom prístave, na Gondovej ulici, v okolí stanice Mlynské Nivy alebo na Tyršovom nábreží pri Divadle Aréna. Na príchod do Eurovea odporúčame využiť mestskú hromadnú dopravu, počet parkovacích miest v samotnej Eurovea je vzhľadom na výstavbu novej časti Eurovea – výrazne obmedzený.

Peší prístup do Eurovea bude počas celého dňa bez akýchkoľvek obmedzení s výnimkou úsekov, kedy bude po Pribinovej ulici tesne po štarte opakovane prebiehať hlavný pelotón bežkýň. Na prechod cez Pribinovu ulici v časti bližšie pri Eurovea využívajte prosím prechody pre chodcov, rešpektujte však pokyny organizátorov, ktorí budú pohyb na prechodoch usmerňovať.

Odporúčame využívať aj možnosti MHD. Využiť môžete tieto linky:

  • Autobus: 29, 50, 70, 90 (zastávka Malá scéna alebo Nové SND)
  • Električka: 3 (zastávka centrum)
  • Trolejbus: (zastávka Nové SND)

V prípade, že prídete vlakom, z hlavnej stanice jazdí priamo k Novému SND (oproti Eurovea) trolejbus – linka č. 40.

Výjazd aj vjazd z/do podzemných garáží „Centrum“ bude počas celého dňa bez obmedzení (s výnimkou možného naplnenia kapacity parkovacích miest v garážach).

Príjazd do podzemných garáží bude cez Krupkovu ulicu, vjazd od Šafárikovho námestia bude uzatvorený.

Vzhľadom na zvýšený pohyb chodcov/divákov v čase od 09:00 do 18:00 vás dôrazne žiadame jazdiť v okolí Eurovea so zvýšenou opatrnosťou a rešpektovať pokyny organizátorov a polície.

Ďakujeme vám veľmi pekne za pochopenie a porozumenie.