Míľa pre Ukrajinu – bežecká výzva na pomoc tým najzraniteľnejším

Míľa pre Ukrajinu  Udalosti posledných dní bolestivo zasiahli mnohých z nás. Vojenský konflikt nevídaných rozmerov odohrávajúci sa len niekoľko desiatok kilometrov od našich hraníc sa už niekoľko dní dotýka každého z nás. Blízkosť vojny a všetky hrôzy s tým spojené postavili našu spoločnosť pred nové výzvy. V “Bratislava marathon team” celú situáciu vnímame veľmi osobne, […]

02. marca 2022

Míľa pre Ukrajinu 🇺🇦🕊

Udalosti posledných dní bolestivo zasiahli mnohých z nás. Vojenský konflikt nevídaných rozmerov odohrávajúci sa len niekoľko desiatok kilometrov od našich hraníc sa už niekoľko dní dotýka každého z nás. Blízkosť vojny a všetky hrôzy s tým spojené postavili našu spoločnosť pred nové výzvy.

V “Bratislava marathon team” celú situáciu vnímame veľmi osobne, nakoľko aj jedna členka z nášho tímu, naša trénerka Julka (stretávali ste sa s ňou počas celého leta a aj v rámci zimných halových tréningov) pochádza z Ukrajiny a aj prostredníctvom nej sme denno-denne konfrontovaní s dôsledkami vojenského konfliktu, o ktorom sme si ešte pred pár dňami mysleli, že nemá miesto v 21. storočí. Dnes, kedy stovky prevažne ukrajinských žien a detí stoja pred hranicami našej krajiny, je každá forma pomoci potrebná a rešpektovaná.

Rozhodli sme sa svojou troškou pomôcť a prispieť spôsobom, ktorý nám je najprirodzenejší – pohybom.

“Míľa pre Ukrajinu” predstavuje symbolickú výzvu pomoci pre tých, ktorí to či už priamo teraz alebo v najbližších dňoch, budú najviac potrebovať. Prebehnite či prekráčajte symbolickú jednu míľu (1,6km) a pomôžte a podporte našu iniciatívu dobrovoľným štartovným.

💙💛Celý výťažok venujeme po osobnom odporúčaní Julky niektorej z charitatívnych organizácií priamo na pomoc a podporu tých najslabších a najzraniteľnejších – detí a ich matiek, ktoré museli opustiť svoju rodnú krajinu a našli dočasné útočisko na Slovensku.

💙💛Míľu pre Ukrajinu môžete absolvovať do nedele 6.3.2022.

💙💛Link na registráciu: https://registrace.sportsoft.cz/main.aspx?e=2323&lng=sk