Organizačné informácie k 15. ročníku Telekom Night Run Bratislava

Uvedomujeme si, že pred štartom môžete pociťovať stres. Práve preto sme pre vás pripravili tento článok, v ktorom pripomenieme niekoľko základných organizačných informácií.  ⭐ Výdaj štartových balíkov :Prezentácia prebieha v registračnom stane na námestí M. R. Štefánika, Eurovea v týchto termínoch: Nové registrácie nie sú možné z dôvodu naplnenia účastníckeho limitu. ⭐ Šatne a úschovňa v deň podujatia budú otvorené […]

07. septembra 2023

img

Uvedomujeme si, že pred štartom môžete pociťovať stres. Práve preto sme pre vás pripravili tento článok, v ktorom pripomenieme niekoľko základných organizačných informácií. 

⭐ Výdaj štartových balíkov :
Prezentácia prebieha v registračnom stane na námestí M. R. Štefánika, Eurovea v týchto termínoch:

 • piatok 8.9.2023: 12:00 – 19:00 (detské behy do 17:00), 
 • sobota 09.09.2023: 10:00 – 18:00

Nové registrácie nie sú možné z dôvodu naplnenia účastníckeho limitu.

⭐ Šatne a úschovňa v deň podujatia budú otvorené od 18:30. Pozor! Zmena miesta v porovnaní s predchádzajúcimi podujatiami:

Technické zázemie podujatia sa bude nachádzať na vonkajšej ploche medzi budovou SND a budovou Panorama City, povedľa Eurovea, popri vjazdoch a výjazdoch z garáží “Ružinov” alebo “prístav”. Na tomto mieste budú k dispozícii šatne na prezlečenie, úschovňa osobných vecí a toalety. (Ďalšie toalety sú k dispozícii priamo v Eurovea.) Sprchy nebudú k dispozícii.

⭐ Fotografie z podujatia:

Aj na Telekom Night Run Bratislava využívame služby profesionálneho fotoservisu GetPica. Približne šiesti fotografi na trati a v cieli budú zachytávať vaše úsilie a emócie z pretekov. Ak sa chcete tešiť zo svojich fotografií, nezabudnite si umiestniť svoje štartové číslo na hruď a neprekrývajte ho ďalším šatstvom.

Na štartovom čísle sa nachádza kód (QR kód + znakový kód), vďaka ktorému vám bude možné priradiť vaše fotky. Po podujatí obdržíte e-mail od GetPica, v ktorom nájdete odkaz na vaše fotky, ktoré si budete môcť zakúpiť jednotlivo alebo výhodne v sade.

⭐ Turbo TV detské behy:

 • Deti štartujú už v piatok 8.9.2023 od 18:00 hod.
 • Prezentácia je možná najneskôr o 17:00 hod.
 • Deti bežia trať dlhú 300 m, 600 m, resp. 800 m podľa veku pretekára, začíname najmladšími (písmeno A alebo B na štartovom čísle), chlapci a dievčatá zvlášť.
 • S najmladšími deťmi (A, B) môžu bežať rodičia. Prosíme, aby dieťa sprevádzal max. 1 rodič (!). Dávajte prosím pri behu pozor, aby ste neohrozili ďalšie deti a rodičov. !!! Rodičia sa radia dozadu za deti, ktoré bežia samy, bez doprovodu.
 • Vyhlasovanie výsledkov detských behov bude o 18:45 na hlavnom pódiu na námestí M.R. Štefánika v Eurovea.

 
 ⭐ #Rešpekt run:

 • Štart je v sobotu 9. septembra o 17:00 hod spred budovy SND.
 • Prezentácia je možná max 1 hodinu pred štartom, t.j. do 16:00 hod
 • Prekonáte vzdialenosť 800 m po Pribinovej ulici.


⭐ Štartové koridory pre večerné disciplíny otvárame o 19:30 hod:

 • štartový koridor je rozdelený na 4 zóny: 1 – 4
 • pretekári sú do jednotlivých štartových zón radení podľa nahláseného cieľového času, pričom:
  • prvá štartová zóna je ďalej rozdelená na dve časti: do prednej budú mať vstup elitní pretekári, ktorí budú označení organizátormi, a do zvyšku tejto časti budú mať prístup účastníci Majstrovstiev SR a bežci s najkvalitnejšími časmi.
  • Prvá zóna sa bude nachádzať priamo pred budovou SND oproti Námestiu M.R.Štefánika, ďalšie tri zóny sa budú nachádzať pri budove Eurovea 2, priamo oproti technickej zóne podujatia.
 • Štart jednotlivých zón bude približne v 2-minútových intervaloch, 20:00, 20:02, 20:04 a 20:06.

⭐ Štafetový Mattoni beh dvojíc 2 x 5km:

 • prvý pretekár (bežec „A“) zo štafety štartuje z druhej (2) štartovej zóny, 
 • druhý pretekár čaká na mieste odovzdávky – na Jesenského ulici / Námestí E. Suchoňa (oproti budove Slovenského národného divadla). Na miesto odovzdávky sa presunie peši (cca 600 m od priestoru štartu/ cieľa),
 • Bežci „B“ musia prísť na miesto odovzdávky včas, zoraďujú sa na mieste podľa čísiel (1,2,3, atď)
 • Bežec „A“ dostane na mieste odovzdávky medailu aj občerstvenie. Bežec „B“ dostane medailu a občerstvenie v cieli.
 • Odovzdávka sa uskutoční odovzdaním štafetového kolíka bežcovi „B“ od bežca „A“.

⭐ Obmedzenia na trati, popis trate:

Venujte prosím pozornosť tomuto oznamu a prečítajte si popis trate a obmedzenia na jednotlivých úsekoch. Hneď cca 600 m pobežíte v rámci jazdných pruhov vyhradených pre vozidlá a električku, NIE po cyklopásoch, ktoré sú oddelené veľkými obrubníkmi, kde hrozí kolízia.


⭐ Príchod účastníkov na podujatie:

 • príchod do Eurovea vám odporúčame do 18:30, aby ste sa vyhli zbytočnej nervozite pred štartom,
 • ak je to možné, využite na dopravu na miesto MHD,
 • v prípade, že prídete autom, parkovať vám odporúčame v pozemných garážach Eurovea a využite už aj vchody „Ružinov“ a „Prístav“, ktoré počas celého podujatia fungujú bez obmedzenia.

Viac informácií o dopravných obmedzeniach, možnostiach parkovania, atď. si prečítajte TU.

Ako sa dostať do Eurovea autom?

⭐ Pozor! Zákaz slúchadiel počas behu! Používať slúchadlá počas behu je zakázané a v prípade porušenia tohto pravidla hrozí pretekárovi diskvalifikácia! Dôvodom zákazu slúchadiel je najmä vaša bezpečnosť. Je potrebné, aby ste počuli prípadné pokyny a usmernenia organizátora, resp. policajných a záchranných zložiek.

⭐ Na sobotu podvečer je hlásené veľmi prijemné, takmer letné počasie, v čase štartu by malo byť okolo 20 stupňov, odporúčame vám preto obliecť si tričko s krátkym rukávom/ tielko. Počas celého dňa nezabúdajte na dopĺňanie tekutín. Ak sa rozhodenete dať si skorú večeru, zvoľte ľahké jedlá, najneskôr 3 hodiny pred štartom.


⭐ Online magazín – v online magazíne nájdete informácie a iné zaujímavosti v súvislosti s podujatím Telekom Night Run Bratislava 2023.