DRUHÝ DIEL SERIÁLU NOČNÝCH BEHOV GRAND PRIX 2023 POWERED BY TELEKOM PONÚKNE NA DONOVALOCH JEDINEČNÉ ZÁŽITKY AJ ZAUJÍMAVÉ CENY – PRE NAJLEPŠÍCH I V TOMBOLE

Chcete zažiť niečo nezvyčajné v lone krásnej slovenskej prírody? Ak áno, prihláste sa na jubilejný 10. ročník obľúbeného behu Telekom Night Run Donovaly v sobotu 29. júla. Podujatie je druhým dielom nového trojdielneho seriálu nočných behov Grand Prix 2023 powered by Telekom, ktorý vyvrcholí 9. septembra v Bratislave na Telekom Night Run.

„V prekrásnom prostredí Nízkych Tatier sme pripravili dve štandardné disciplíny pre dospelých – behy na 5 a 10 km – plus Turbo TV pre najmenších na tratiach 300, 600 a 800 metrov,“ informoval Jozef Pukalovič, hlavný usporiadateľ pretekov.

Štart behu na 10 km je o 19.50 h, na 5-kilometrovú trať sa bežci vydajú z centrálneho parkoviska na Donovaloch pri hlavnej ceste z Banskej Bystrice a Ružomberka o 10 minút neskôr. Detské súťaže sa začnú už o 17.00 h.

„V rámci osláv jubilejného Telekom Night Run Donovaly sme pre bežcov pripravili aj niečo špeciálne. Spolu s partnermi podujatia pripravujeme pre najrýchlejších ceny, pre ktoré sa oplatí zabojovať. Absolútni víťazi sa potešia zo živej trofeje. Buďte však bez obáv, neutečie! Nemá nohy…,“ vraví tajnostkársky riaditeľ 10. ročníka Telekom Night Run Donovaly Peter Pukalovič.

Organizátori zo spoločnosti Be Cool, obce Donovaly a Park-u Snow Donovaly okrem trojice najlepších v absolútnom poradí a TOP 3 v jednotlivých vekových kategóriách odmenia špeciálnou cenou aj 10. najlepšieho muža a 10. najlepšiu ženu v oboch disciplínach, teda na 5 aj 10 km.

Bežci získajú napríklad poukážky na nákup športového oblečenia a obuvi od generálneho partnera

podujatia Telekom SK, poukážky na nákup produktov od Alpine Pro, ceny od Park Snow Donovaly, osvieženie od Birellu, ceny od Uvex Sports a ďalšie darčeky od partnerov podujatia.

„To však nie je všetko! Účastníci sa môžu tešiť aj na tombolu s atraktívnymi cenami. Vyžrebujeme v nej 10 výhercov z dospeláckych disciplín a 10 z detských behov,“ dodal Peter Pukalovič.

Preto neváhajte a prihláste sa na narodeninový Telekom Night Run Donovaly na tomto linku:

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/registracie/telekom-night-run-donovaly-2023-centralne-parkovisko-donovaly/

V cieli čaká každého – deti aj dospelých – krásna účastnícka medaila. Pri tvorbe jej dizajnu sa grafik inšpiroval dvomi vrchmi, ktorých siluety počas nočného behu na Donovaloch bežci uvidia.

Na Telekom Night Run Donovaly sa bežci a bežkyne môžu pripraviť 27. júla od 18.00 h na prípravných/vylaďovacích tréningoch – v mestskom parku v Nitre (s Romanou Komarňanskou), v Extreme Park-u v Žiline (s Luciou Urbaczkovou) a pri pamätníku SNP v Banskej Bystrici (s Petrou Pukalovičovou).

„Aj tentoraz budú účastníci tréningov súťažiť o super ceny od hlavných partnerov trojdielnej bežeckej série – od Telekom SK a ČSOB. Jeden z účastníkov na každom z troch tréningov si domov odnesie i poukážku na nákup športového vybavenia v hodnote 30 eur od Telekom SK,“ informovala Bronislava Chrappa z organizačného tímu spoločnosti Be Cool.

Vylaďovacie tréningy na Telekom Night Run Donovaly sú zdarma, je však potrebné prihlásiť sa na ne cez tento odkaz: https://mailchi.mp/f3c5abbdebf3/tnrdtreningy

Každý účastník Telekom Night Run Donovaly si bude môcť urobiť zaujímavú fotografiu. Kompletnou štartovou listinou pretekov bude totiž polepené na automobile Renault, kde je možné nájsť si svoje meno a urobiť si snímku na pamiatku.

Všetci bežci, ktorí sa zapoja do Grand Prix 2023 powered by Telekom a budú na 10 km štartovať na všetkých troch podujatiach seriálu (Štrbské Pleso, Donovaly, Bratislava), budú v hre o hodnotné ceny od partnerov GP, napríklad víkendový pobyt na Donovaloch či Štrbskom Plese, smartfón Samsung či poukážky na nákup športového vybavenia. Každý účastník celého seriálu Grand Prix 2023 powered by Telekom dostane v cieli záverečného behu 9. 9. v Bratislave špeciálnu medailu.

Celkovými víťazmi Grand Prix 2023 Powered by Telekom budú bežci/bežkyne s najlepším súčtom časov zo všetkých troch nočných behov série na 10 km.

Vlani na Donovaloch triumfovali na 10 km Marek Hladík (34:07 – traťový rekord) a Iveta Furáková (42:43), na 5 km boli najlepší Timotej Piliarkin (18:18) a Kristína Špitková (22:32).Okrem Hladíka sú ďalšími rekordérmi na 5 km Marek Lenčéš (17:13 v roku 2021) a Lucia Pelikánová  (20:09 v roku 2018) a na 10 km žien Romana Komarňanská (39:42 v roku 2020).

Kompletné propozície na 10. ročník Telekom Night Run Donovaly nájdete na tomto linku:

https://bratislavamarathon.sk/events/telekom-donovaly-night-run/propozicie/

 

Autor: Gabriel Bogdányi