NARODENINOVÚ BEŽECKÚ “PARTY” NA DONOVALOCH NEZASTAVILA ANI BÚRKA, V DRUHOM DIELI SERIÁLU GRAND PRIX 2023 POWERED BY TELEKOM, SÚŤAŽILO VYŠE 700 BEŽCOV A BEŽKÝŇ

 

 

 

 

 

 

Nočný beh na Donovaloch, Telekom Night Run Donovaly, oslávil svoje sobotňajšie 10. narodeniny parádne. Napriek búrke, ktorá krátko pred štartom vystrašila obľúbené rekreačné stredisko a štart museli organizátori posunúť o 10 minút,, sa do súťaží zapojilo rekordných vyše 700 bežcov (732), pričom prihlásených bolo až 830. Tieto počty takmer 2.násobne prevýšili lanské, z čoho mali najväčšiu radosť organizátori z BeCool na čele s Jozefom a Petrom Pukalovičovcami.

„V hlavnej disciplíne na 10 km, ktorej výsledky sa počítali aj do nového trojdielneho seriálu nočných behov Grand Prix 2023 powered by Telekom, štartovalo 322 vytrvalcov, na štart päťkilometrového behu sa postavilo 293 bežcov a v Turbo TV detských behoch súťažilo 117 detičiek,“ informoval hlavný usporiadateľ pretekov Jozef Pukalovič.

Sobotné bežecké podujatie na Donovaloch, konkrétne beh na 10 km, bol druhým dielom nového seriálu nočných behov, ktorý vyvrcholí 9. septembra v Bratislave na Telekom Night Run. V úvodných pretekoch na ČSOB Night Run Štrbské Pleso sa na 10 km trať vydalo 429 bežcov a bežkýň, pričom až 157 z nich zavítalo aj na Donovaly a sú naďalej v hre o celkový triumf v seriáli Grand Prix 2023, ktorého generálnym partnerom je Telekom SK a hlavným partnerom ČSOB.

Tí, čo pobežia aj 9. 9. v Bratislave na populárnom Telekom Night Run-e a zavŕšia svoj účastnícky hetrik, získajú špeciálnu Grand Prix medailu.„V bratislavskom cieli čaká všetkých s tromi štartmi samostatná fotostena a priestor, kde dostanú špeciálne medaily za zvládnutie celej série troch nočných behov,“ pripomenul Jozef Pukalovič.

Účastníci celého seriálu Grand Prix 2023 powered by Telekom môžu vyhrať veľmi hodnotné ceny. Viac informácií nájdete na tomto linku: https://bratislavamarathon.sk/grand-prix-powered-by-telekom-novinka-v-tomto-roku-seria-nocnych-behov-kde-hrate-o-skvele-ceny/

Priebežné poradie seriálu po dvoch súťažiach si môžete pozrieť na tomto odkaze: https://bratislavamarathon.sk/priebezne-vysledky-v-rebricku-grand-prix-2023-powered-by-telekom-po-druhom-behu-serie/

A kto bol na Donovaloch najrýchlejší? Na 10 km bol prvý v cieli Matúš Vlčko (36:18) pred Pavlom BakošomPetrom Kviatkovským, zo žien slovenská reprezentantka v horských behoch a už trojnásobná mamička Katarína Lovrantová. Ako jediná žena zvládla náročnú desiatku pod 40 minút (39:43) a len o jedinú sekundu zaostala za traťovým rekordom.

„Keby som vedela, že bežím na rekord, pridala by som. Som však vďačná, že som si mohla na krásnej trati zabehnúť, a že sa mi bežalo dobre,“ vravela po pretekoch Katarína. Až s odstupom jeden a pol minúty dobehla za víťazkou Romana Komarňanská a celkovo tretia skončila víťazka kategórie 50 až 59-ročných žien Iveta Furáková.

Bežci po štarte – pre búrku oneskorenom o 10 minút – vybehli za automobilom od autopartnera podujatia, spoločnosti Renault Slovensko. „Naháňali“ model Mégane, ktorý ocenia rodiny ajjednotlivci hľadajúci spoľahlivé a pohodlné vozidlo pre každodennépoužitie. Z tých, čo si vybrali 5-kilometrovú trať, za ním najrýchlejšie bežali Adam Riapoš (17:57) a Nikola Čorbová (21:02).

„Najlepší v jednotlivých disciplínach dostali ceny od partnerov podujatia, získali napríklad poukážky na nákup športového oblečenia a obuvi od generálneho partnera podujatia Telekom SK, poukážky na nákup produktov od ALPINE PRO Slovensko, ceny od PARK SNOW Donovaly, osvieženie od Birell-a športové ceny od uvex Slovakia,“ skonštatoval riaditeľ 10. ročníka Telekom Night Run Donovaly Peter Pukalovič.

„Pri príležitosti 10. ročníka sme ocenili aj 10. muža a 10.ženu v absolútnom poradí na oboch tratiach. Deti i dospelí sa tešili z tomboly so zaujímavými cenami– po desať v detskej i dospeláckej – od partnerov podujatia. Po skončení detských pretekov mohli malí športovci ochutnať aj na narodeninovú tortu.“


Každý, kto dobehol do cieľa, sa tešil z peknej účastníckej medaily, na ktorej sú zobrazené siluety donovalských kopcov. „Na posledný diel série sa bežci z Bratislavy môžu pripravovať s našimi trénerkami na prípravných tréningoch, ktoré sa konajú v utorok o 18.00 h, vždy na inom mieste. Na každom tréningu môžu účastníci okrem lepšej kondície získať aj poukážku na nákup športovej obuvi a oblečenia, ktorú venoval Telekom SK. Účasť na tréningoch je bezplatná, je však potrebné prihlásiť sa na ne.“

Harmonogram podujatí a viac informácií, vrátane registračného linku, nájdetetu:
https://bratislavamarathon.sk/pripravte-sa-s-nami-na-telekom-night-run-bratislava-a-hrajte-o-fantasticke-ceny/

Registrácia na záverečné podujatie série nočných behov Grand Prix 2023 powered by Telekom,15. ročník Telekom Night Run Bratislava, je už v plnom prúde!V piatok 8. septembra budú súťažiť deti.Novinkou bude tzv. #REŠPEKT Run. Výťažok zo štartovného bude venovaný organizácii Detská chirurgia – OZ Slniečko na ceste. V sobotu 9. septembra sa uskutočníhlavný beh na 10 km, v ktorom sa bude bojovať aj o medaily z majstrovstiev Slovenska. Včera skončila výhodnejšia registrácia a organizátori už evidujú v štartovej listine viac ako 1500 pretekárov.

Registračný link na Telekom Night Run Bratislava:
https://predpredaj.zoznam.sk/sk/registracie/telekom-night-run-bratislava-2023-eurovea-bratislava/

FAKT Z TELEKOM NIGHT RUN DONOVALY

Muži (absolútne, 10 km, Grand Prix 2023 powered by Telekom): 1. Matúš Vlčko (Moji ľudia Černová) 36:18, 2. Pavol Bakoš (Chlebnice) 36:47, 3. Peter Kviatkovský (Milujem Bbhanie) 38:41.
Ženy (absolútne, 10 km, Grand Prix 2023 powered by Telekom): 1. Katarína Lovrantová (Salomon Team) 39:43 min, 2. Romana Komarňanská 41:10, 3. Iveta Furáková (ŠK Detva v pohybe, víťazka kat. 50 až 59-ročných!) 42:41.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Adam Riapoš (Bratislava Runners) 17:57 min, 2. Vladimír Kováč (Hotel Galileo) 18:29, 3. Filip Kravčák (Pretekarys) 18:42.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Nikola Čorbová (BMSC Bratislava) 21:02 min, 2. Radka Roháčová (AK ZVP Lučatín) 21:34, 3. Ela Mižúrová (RomiRun Team) 22:48.

 

Na snímkach krájanie narodeninovej torty, štartová brána, šťastné bežkyne v cieli s účastníckou medailou, trio najlepších žien na 10 km (zľava Komarňanská, Lovrantová, Furáková), jeden zo šťastných výhercov v detskej tombole a štarty behov na 10 i 5 km.

 

AUTOR Garbriel Bogdányi, FOTO Dušan Majerník