NOČNÉ BEHY NA ŠTRBSKOM PLESE, DONOVALOCH A V BRATISLAVE ZASTREŠÍ NOVÝ SERIÁL GRAND PRIX POWERED BY TELEKOM

Na svete je nový bežecký seriál – pre špičkových i rekreačných bežcov! Agentúra Be Cool využila veľký záujem o nočné behy, ktoré v lete pravidelne organizuje v rôznych častiach Slovenska, a spojila ich do spoločného seriálu Grand Prix powered by Telekom. Budú ho tvoriť behy na 10 km na ČSOB Night Run na Štrbskom Plese, Telekom Night Run na DonovalochTelekom Night Run v Bratislave.

„Nočné behy si získavajú čoraz väčšiu obľubu medzi bežcami, preto sme tri naše nočné behy spojili pod jednu značku – Grand Prix,“ vysvetlil riaditeľ seriálu Jozef Pukalovič. „Pre ľudí vo všetkých regiónoch, kde sa naše podujatia uskutočnia, pripravujeme oveľa viac rôznych aktivít, nový spoločný ´merchandising´a množstvo noviniek. Napríklad už pri spustení registrácie na úvodné podujatie na Štrbskom Plese bude možné prihlásiť sa za zvýhodnené štartovné na celú Grand Prix powered by Telekom.“

Každý, kto sa prihlási na celý seriál a absolvuje ho, dostane okrem zvýhodneného štartovného aj špeciálnu medailu za absolvovanie celej Grand Prix powered by Telekom.

„Bežci v rámci celého Slovenska sa môžu tešiť  napríklad na špeciálne tréningy v rôznych regiónoch, v nich plánujeme i ´ploggingy´a pripravíme pre ľudí i tréningové plány,“ načrtol Jozef  Pukalovič, čo všetko organizátori v rámci nového seriálu chystajú pre účastníkov.

Generálnym partnerom Grand Prix powered by Telekom  nočných behov je Slovak Telekom, hlavným partnerom  ČSOB.

„V rámci našej novej  komunikačnej stratégie #REŠPEKT sme chceli priniesť niečo nové aj do nášho  obľúbeného bežeckého podujatia Telekom Night Run. Preto sme sa rozhodli tento rok podporiť viacero nočných behov v obľúbených destináciách ako Štrbské Pleso či Donovaly, aby si mohol zabehnúť nočný beh naozaj každý. Tohtoročnou novinkou bude pre všetkých bežcov, ktorí sa zúčastnia na celej sérii Grand Prix, zvýhodnené štartovné či špeciálna medaila. Do všetkých behov prinesieme opäť naše eko aktivity, inklúziu handicapovaných bežcov, tréningy pred podujatiami a mnoho ďalších aktivít a súťaží, ktoré pripravujeme,“ povedal Mladen Mitič, riaditeľ mass market divízie Slovak Telekom.

„Beh je už dlhoročnou súčasťou našej DNA, o čom svedčí aj veľké zapojenie ´ČSOBkáriek´ a ´ČSOBkárov, vrátane kolegov z predstavenstva, do  blížiaceho sa ČSOB Bratislava Marathon. Som presvedčený o tom, že seriál Grand Prix nočných behov pomôže ešte viac dostať beh medzi všetkých nadšencov pohybu, a to aj mimo hraníc hlavného mesta. Sme radi, že môžeme takúto aktivitu podporiť,“ povedal na margo vzniku nového seriálu Daniel Kollár, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB.

Seriál Grand Prix powered by Telekom nočných behov v roku 2023 tvoria 11. ročník ČSOB Night Run Štrbské Pleso (21. 5)., jubilejný 10. ročník Telekom Night Run Donovaly (29. 7.) a 15. ročník Telekom Night Run Bratislava (9. 9.).

Registrácia na úvodné podujatie na Štrbskom Plese sa začne už v pondelok 20. marca, vtedy bude zároveň možné zaregistrovať sa aj na celý seriál Grand Prix powered by Telekom. Samostatná registrácia na ďalšie dva nočné behy (Donovaly, Bratislava) bude spustená v máji.

 

Autor: Gabriel Bogdányi, Foto: Robert Pažitný