NOVÝ SERIÁL NOČNÝCH BEHOV GRAND PRIX POWERED BY TELEKOM SA ZAČNE V SOBOTU NA ŠTRBSKOM PLESE, BEŽÍ AJ NAJMLADŠÍ ŽAMPA

Seriál, aký tu ešte nebol! Už v sobotu 20. mája sa uskutoční prvý z troch slovenských nočných behov v atraktívnych lokalitách – ČSOB Night Run Štrbské Pleso.

Ďalšie dve podujatia seriálu s názvom Grand Prix powered by Telekom tvoria okrem 11. ročníka ČSOB Night Run Štrbské Pleso (20. 5.) aj jubilejný 10. ročník Telekom Night Run Donovaly (29. 7.) a 15. ročník Telekom Night Run v Bratislave (9. 9.). Tento nový bežecký seriál na 10 km je určený pre všetkých – pre špičkových i rekreačných bežcov.

 „Nočné behy si získavajú čoraz väčšiu obľubu medzi bežcami, preto sme tri naše nočné behy spojili pod jednu značku – Grand Prix,“ vysvetlil riaditeľ seriálu Jozef Pukalovič. Generálnym partnerom Grand Prix powered by Telekom  nočných behov je spoločnosť  Slovak Telekom, hlavným partnerom  ČSOB.

Prvé podujatie Grand Prix powered by Telekom, 11. ročník ČSOB Night Run Štrbské Pleso, je už takmer vypredaný, ostáva pár desiatok voľných miest. Prihlásených je vyše 900 bežcov, ktorí budú súťažiť v behoch na 5 a 10 km plus v Turbo TV detských behoch. Vlani z 830 prihlásených napokon štartovalo 737 bežcov.

V cieli dostane každý bežec po absolvovaní 5 alebo 10 km  prekrásnu medailu s motívom Vysokých Tatier, na medailu sa môžu tešiť aj detičky. Štart a cieľ sobotných pretekov je na Štrbskom Plese na ulici K vodopádom pred starou hospodárkou budovou. Na 10 km vybehnú účastníci o 19.45 h, štart pretekov na 5 km je o 20.00 h. Detské behy na troch rôznych tratiach podľa veku (300, 600, 1200 m) sa začnú o 17.00 h.

„Opäť sme pripravili trate v krásnom tatranskom prostredí s neopakovateľnými výhľadmi na naše veľhory. Pobeží sa okolo Malého aj Veľkého Štrbského plesa i Jazierok lásky. Po vlaňajšej dobrej skúsenosti s ľudovkou popri trati sme tentoraz pripravili štyri miesta, kde bude bežcom do rytmu vyhrávať ľudová muzika. Chceme, aby si účastníci pretekov toto podujatie čo najviac vychutnali,“ zdôraznil Jozef Pukalovič.

Z minuloročných medailistov ČSOB Night Run Štrbské Pleso sú na 5 km prihlásení Filip Kravčák (vlani 2.) a Lenka Kotianová (vlani 1.), pred rokom druhá na „päťke“ Petra Pukalovičová pobeží tentoraz 10 km. Na desiatke sú medzi prihlásenými obaja obhajcovia prvenstva – Romana KomarňanskáMatej Šavol.

Zaujímavosť: 5 km pobeží aj najmladší z lyžiarskeho súrodeneckého tria Žampovcov Teo. Jeho slávnejší bratia Adam a Andreas nebudú na Štrbskom Plese chýbať, po detských behoch budú mať od 17.20 h autogramiádu.

Organizátori trojdielneho seriálu nočných behov z agentúry Be Cool pripravili pre bežcov v rámci celého Slovenska špeciálne tréningy v rôznych regiónoch. Už vo štvrtok 18. mája sa o 18.00 h v Košiciach v mestskom parku uskutoční vylaďovací tréning pre verejnosť s Romanou Komarňanskou, rovnaká akcia bude v Poprade pri Poprad Aréne s Petrou Pukalovičovou. V piatok 19. mája od 18.00 h bude už priamo na Štrbskom Plese spoločný bežecký tréning s názvom „Rozbeháme sa na Štrbskom Plese“.

„Tréningy sú zadarmo, ale na košický a popradský je potrebné prihlásiť sa prostredníctvom linku https://mailchi.mp/becool/grandprixtreningy. Z prihlásených a zároveň prítomných na tréningoch vyžrebujeme držiteľov rôznych športových cien od našich partnerov ČSOB a Slovak Telekom,“ informovala Bronislava Chrappa z organizačného tímu podujatia.

Podobné vylaďovacie tréningy sú naplánované aj pred ďalšími dvoma podujatiami seriálu. Pred  Telekom Night Run Donovaly budú 27. júla o 18.00 h v Nitre v mestskom parku, v Žiline v Extreme Parku a v Banskej Bystrici pri Pamätníku SNP. Tréningy v Bratislave pred septembrovým Telekom Night Run sa budú konať počas celého leta. Podrobnosti zverejnia organizátori neskôr.

V sobotu ešte pred ČSOB Night Run Štrbské Pleso sa uskutoční aj tzv. plogging v spolupráci s ČSOB a TANAP-om. „Záleží nám na udržateľnosti našej prírody, preto sme pripravili aktivitu, ktorá v sebe spája príjemné s užitočným. V stane ČSOB v centre pretekov dostane každý rukavice a vrece na odpadky, vyčistí kus prírody v okolí, a keď sa pri tejto aktivite aj odfotí, dostane v registračnom stane od ČSOB malý darček,“ prezradil Jozef Pukalovič.

 

Autor: Gabriel Bogdányi