TS 3/2023: Na ČSOB Night Run-e na Štrbskom Plese (súčasť seriálu Grand Prix powered by Telekom) šporovala takmer tisícka bežcov, nechýbal ani najmladší Žampa

Bezmála tisícka nadšených bežcov absolvovala vo fantastickej atmosfére úvodné podujatie nového trojdielneho seriálu nočných behov Grand Prix 2023 powered by TelekomČSOB Night Run Štrbské Pleso.

 

„Prihlásených sme mali 1048 bežcov, z nich 959 reálne v sobotu večer v ideálnom počasí aj súťažilo. Obrovský záujem nás milo prekvapil, takéto počty sme naozaj nečakali,“ priznal riaditeľ ČSOB Night Run Štrbské Pleso Jozef Pukalovič.

 

V Turbo TV detských behoch štartovalo 132 malých vytrvalcov, na 5 km 398 a na 10 km až 429 bežcov. Jozef Pukalovič: „Počasie vyšlo na jednotku napriek daždivej predpovedi. Mnohí účastníci podujatia tak využili deň na túru vo Vysokých Tatrách – aj vďaka úrazovému poisteniu Spirit, ktoré dostali zdarma od ČSOB – a večer si s nami zabehali. Ďalší sa zasa v peknom počasí venovali ekologickej aktivite, tzv. ploggingu, čiže spojili príjemné s užitočným.“

 

O čo išlo? Organizátori spolu s generálnym partnerom nočného behu na Štrbskom Plese, ČSOB, pripravili pre bežcov vrecia aj rukavice na zbieranie odpadkov počas výletu do hôr. Po zdokumentovaní toho, čo nazbierali, získali účastníci ploggingu od ČSOB malý darček. „Dobrá správa pre naše malé veľhory, Vysoké Tatry, bola, že veľa odpadu sa v krásnej prírode nenašlo,“ podotkla Bronislava Chrappa z organizačného výboru podujatia.

So zapadajúcim slnkom sa začalo behať. V 11. ročníku ČSOB Night Run Štrbské Pleso zvíťazili na 5 km Alex Hulka zo ŠK Jablonica (17:34) a Lenka Kotianová zo ŠKP Žilina (19:49), na 10 km triumfovali Pavol Bakoš z Chlebnice (35:39) a Romana Komarňanská z bratislavského klubu SheRuns Slovakia (39:51).

Na nočný beh na Štrbské Pleso zavítali aj slovenskí lyžiarski reprezentanti, bratia Adam, Andreas a Teo Žampovci. Najmladší Teo dokonca aj bežal, skončil na 5 km celkovo 23. časom 21:41 min. Po skončení Turbo TV detských behov, ešte pred štartom hlavného program, mali súrodenci Žampovci autogramiádu. „Bol o ňu obrovský záujem, chalanov po nej poriadne boleli ruky. Teo a Andreas okrem toho ešte odmeňovali najmenších účastníkov medailami v cieli detských behov,“ pripomenul Jozef Pukalovič.

Pretekmi ČSOB Night Run Štrbské Pleso sa spustila tohtoročná novinka – seriál slovenských nočných behov Grand Prix 2023 powered by Telekom, ktorej generálny partner je Telekom SK a hlavný partner ČSOB. V tomto seriáli môže štartovať ktokoľvek zo 429 bežcov, ktorí sa zúčastnili na prvom podujatí seriálu a odbehli si 10 km. Ak absolvujú aj Telekom Night Run Donovaly (29. 7. 2023 – registrácia sa začala už 22. 5.) a Telekom Night Run Bratislava (9. 9. 2023), zabojujú o zisk Grand Prix, a navyše, môžu vyhrať skvelé ceny.

 

Okrem celkových víťazov Grand Prix 2023 Powered by Telekom (bežci s najlepším súčtom časov zo všetkých troch nočných behov série na 10 km) budú odmenení aj ďalší účastníci celého seriálu. Organizátori spomedzi všetkých zapojených do GP vyžrebujú skvelé ceny od partnerov. Behá sa o tieto ceny:

► hotel Solisko – darčekový pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami
► hotel Residence – darčekový pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami
► telefón Samsung A54 5 v hodnote 490 eur od Telekom SK
► poukážka na nákup športového vybavenia v hodnote 100 eur
► vecné ceny: merchandise (čelenky, tričká, buffky) seriálu Grand Prix 2023 powered by Telekom
► poukážky na nákup športového vybavenia od ALPINE PRO
► ďalšie ceny od partnerov Grand Prix – Telekom SK a ČSOB

Každý účastník seriálu Grand Prix 2023 powered by Telekom získa popri účastníckych medailách za tri nočné behy aj jedinečnú medailu Grand Prix, ktorá bude zobrazovať spojenie týchto všetkých troch behov.

„Aby sme bežcom pomohli s prípravou na nočné behy, pripravili sme pre nich tréningové plány od skúsených tréneriek z Runology. Na najbližšie podujatie pripravia pre bežcov naše trénerky tréningový plán na osem týždňov. Bežci tak budú mať naozaj dosť času pripraviť sa na beh a zlepšiť si svoje časy z minulých ročníkov,“ pripomenul šéf podujatia Jozef Pukalovič. „Zároveň pripravujeme aj tzv. vylaďovacie tréningy pred pretekmi na viacerých miestach na Slovensku. Prvé dva sa pred tatranským behom uskutočnili v Poprade a v Košiciach, ďalšie budú 27. júla v Banskej Bystrici, Žiline a Nitre. Na tieto tréningy bude vždy potrebné zaregistrovať sa, aby naše trénerky mohli lepšie naplánovať tréning. Bežci a bežkyne, ktorí sa na týchto tréningoch reálne aj zúčastnia, môžu vyhrať športové ceny od partnerov Grand Prix.“

 

Autor: Gabriel Bogdányi