Trasa Telekom Night Run Bratislava – zmeny a informácie

Trasa 15. ročníka Telekom Night Run má oficiálny certifikát od World Athletics. V porovnaní s minulosťou je trasa na 95% rovnaká, napriek tomu by sme vás radi upozornili na drobné zmeny, ktoré nastali. Naším cieľom bolo trochu zrýchliť trasu, ale bohužiaľ, kvôli aktuálnym opravám električkovej trate pri Redute sme mali obmedzené možnosti. Po štarte sa […]

05. septembra 2023

img

Trasa 15. ročníka Telekom Night Run má oficiálny certifikát od World Athletics.

V porovnaní s minulosťou je trasa na 95% rovnaká, napriek tomu by sme vás radi upozornili na drobné zmeny, ktoré nastali. Naším cieľom bolo trochu zrýchliť trasu, ale bohužiaľ, kvôli aktuálnym opravám električkovej trate pri Redute sme mali obmedzené možnosti.


Po štarte sa po približne 600 metroch dostanete na Šafárikovo námestie, kde budete musieť bežať v rámci jazdných pruhov vyhradených pre vozidlá a električku. Medzi Šafárikovým námestím a Mostom SNP sa nachádzajú dva nové cyklopásy oddelené betónovými obrubníkmi od vozovky pre autá. Počas Telekom Night Run bežte mimo týchto cyklopásov, aby ste sa nepotkli o obrubníky a nedošlo k nechceným kolíziám. Prosíme, nevstupujte na cyklopásy v žiadnej časti tohto úseku.

Pri zbiehaní Námestia SNP odbočíme doprava do centra mesta a pešej zóny už pri budove „pošty“. Následne prebehneme Uršulínskou ulicou a dostaneme sa na Primaciálne námestie. V minulosti sme pokračovali až ku Starej tržnici, ale vzhľadom na rekonštrukciu OD Dunaj a práce, ktoré zasahujú až po električkový pás, to tento rok nie je možné.

Vzhľadom na spomínanú opravu koľají na Mostovej ulici, bude na trase otočka už pri budove Reduty, krátko na to bude na Námestí E. Suchoňa odovzdávka Mattoni behu dvojíc (na odovzdávke dostane prvý bežec aj medailu a občerstvenie).

Občerstvovacia stanica sa teraz nachádza na Jesenského ulici, predtým sme ju mali na Vajanského nábreží. Pri výbehu zo Štúrovej ulice pri PFUK ešte pobehnete niekoľko desiatok metrov po Vajanského nábreží, následne sa otočíte a vybiehate na lávku Starého mosta. Mierne sme upravili miesto, kde začína nábeh, aby to bolo pre bežcov lepšie.

Finálny úsek v Sade Janka Kráľa a dobeh do Eurovea zostávajú nezmenené. Veríme, že sa vám na tejto trati bude super bežať. Máme pre vás certifikovanú 10-kilometrovú trasu, na ktorej okrem množstva divákov nájdete aj 5 hudobných pódií a ďalšie svetelné efekty.

Telekom Night run 2023 si skrátka treba užiť!