ČSOB maratón ako kvalifikačné preteky na Majstrovstvá sveta 2024 AbbottWMM Wanda Age Group!

Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group Race Sme súčasťou celosvetovej exkluzívnej skupiny bežeckých podujatí – „Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group Qualifier„! Napĺňa nás hrdosťou, že aj v roku 2023 bude naše podujatie kvalifikačnými pretekmi na celosvetové finále veteránskych kategórií – na Majstrovstvá sveta 2024 AbbottWMM Wanda Age Group. Bežci vo veku 40 a viac rokov […]

23. novembra 2022

img

Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group Race

Sme súčasťou celosvetovej exkluzívnej skupiny bežeckých podujatí – „Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group Qualifier„!
 
Napĺňa nás hrdosťou, že aj v roku 2023 bude naše podujatie kvalifikačnými pretekmi na celosvetové finále veteránskych kategórií – na Majstrovstvá sveta 2024 AbbottWMM Wanda Age Group. Bežci vo veku 40 a viac rokov si na našom ČSOB maratóne môžu „vybehať“ potrebné body do svetového rebríčka.

Tento dlhočízny názov má obrovský význam najmä pre bežcov – veteránov. Ak ste vo veku 40 rokov a viac, určite čítajte ďalej! 

Čo je to Abbott World Marathon Majors a Abbott WMM Wanda Age Group?

Abbott World Marathon Majors je séria najikonickejších svetových maratónov. Jedná sa o maratóny v Bostone, New York City, Chicagu, Londýne, Berlíne a Tokiu.

Abbott World Marathon Majors zastrešuje aj súťaže pre veteránov – svetový rebríček Abbott WMM Wanda Age Group viac ako 300 kvalifikačnými behmi z celého sveta, na ktorých bežci získavajú body do globálneho rebríčka podľa vekových kategórií. Tento rebríček zahŕňa vekové kategórie od 40 do 80 + pre mužov a ženy nasledovne: 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80 +

V tomto roku bojovalo o body množstvo Slovákov! Pozrite si tohtoročný rebríček. Výsledky môžete filtrovať podľa vekových kategórií, národnosti či pohlavia. Aktuálny rebríček nájdete tu.

Zdroj : Abbott World Marathon Majors, IG: @wmmajors

Ako to celé funguje?

AbbottWMM Wanda Age Group World Rankings zahŕňa jednoročné kvalifikačné obdobie, počas ktorého môžu bežci v deviatich samostatných vekových kategóriách súťažiť v maratónoch po celom svete, aby získali body do rebríčka.

Na konci kvalifikačného obdobia sú najlepší bežci v každej vekovej skupine pozvaní na majstrovstvá sveta AbbottWMM Wanda Age Group. Prvé a druhé majstrovstvá sveta (2021/2022) sa konali v Londýne. Tretie budú súčasťou podujatia Bank of America Chicago Marathon v októbri 2023. 

Od januára do decembra 2023 budú bežci získavať na maratónoch body, aby sa kvalifikovali na Majstrovstvá sveta v roku 2024. Body môžete získať aj v Bratislave na ČSOB maratóne!

Do finálneho poradia sa započítajú len vaše dva najlepšie výsledky, takže sa nemusíte báť, že by ste museli obiehať svet, aby ste sa mohli kvalifikovať na finále! 😊
Ak máte záujem zapojiť sa do tejto súťaže, je potrebné, aby ste si vytvorili na stránke svoj profil.

Viac info nájdete na tomto odkaze https://www.worldmarathonmajors.com/

Zdroj: súkromná fotka Jána Hazuchu

Najúspešnejší Slovák

Jednoznačne najúspešnejším Slovákom, ktorý sa kedy zúčastnil v tejto sérii podujatí je teraz už 80-ročný Ján Hazucha zo Zvolena, ktorý je zároveň dlhoročným pravidelným účastníkom na ČSOB Bratislava Marathone.

V období rokov 2013 – 2019 dosiahol neuveriteľný úspech. Na prvý pokus vyhral všetkých šestoro pretekov seriálu Marathon Majors – od Berlína cez Boston, New York, Chicago a Tokio až po Londýn! Ako účastník všetkých šiestich maratónov série zároveň získal špeciálnu medailu, tzv. Six Star Finishers medal (na fotke). 

V roku 2021 získal na Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group World Championships striebornú medailu vo svojej vekovej kategórii!

Na Slovensku máme 11 bežcov, ktorí majú vo svojej zbierke „Six Star Finishers“ medailu, medzi nimi je aj Eva Seidlová, taktiež dlhoročná účastníčka ČSOB Bratislava Marathon.