dm ženský beh 2023 – organizačné informácie

Pripravili sme pre vás tento článok, v ktorom pripomenieme niekoľko základných organizačných informácií. Prezentácia (vyzdvihnutie štartového balíka) Prezentácia (prevzatie štartového balíka/ čísla) bude prebiehať v našom organizačnom stane na námestí M.R. Štefánika v Eurovea v nasledovných termínoch: Štartový balík môžete prevziať aj kamarátke, pripravte si pre istotu preposlaný e-mailom o potvrdení jej registrácie/ objednávky. Štart a štartové koridory Obe disciplíny […]

21. septembra 2023

img

Pripravili sme pre vás tento článok, v ktorom pripomenieme niekoľko základných organizačných informácií.

Prezentácia (vyzdvihnutie štartového balíka)

Prezentácia (prevzatie štartového balíka/ čísla) bude prebiehať v našom organizačnom stane na námestí M.R. Štefánika v Eurovea v nasledovných termínoch:

  • piatok 22.09.2023: 12:00 – 19:00 hod
  • sobota 23.09.2023: 08:00 -13:00 hod (najneskôr 1 hod pred vaším štartom, odporúčame však skôr, aby ste sa vyhli zbytočným stresom)

Štartový balík môžete prevziať aj kamarátke, pripravte si pre istotu preposlaný e-mailom o potvrdení jej registrácie/ objednávky.

Štart a štartové koridory

Obe disciplíny budeme štartovať vlnovým štartom tak, aby bol štart pre vás čo najkomfortnejší. Ide nám najmä o vašu bezpečnosť, plynulosť behu a dostatok miesta na trati pre vás aj vaše spolubežkyne.

Štartovú vlnu ste si mohli vybrať pri registrácii podľa vášho predpokladaného času dobehu nasledovne:

4 km disciplína (vrátane Behu mamy s dcérou):

  • A, 10:00 hod : nad 29 min
  • B, 10:40 hod: 26 – 29 min
  • C, 11:20 hod: 24 – 26 min
  • D, 12:00 hod: menej ako 24 min + Nordic walking

10 km disciplína:

  • 14:00 hod – do 60 min
  • 14:15 hod – nad 60 min

Nezvolili ste si počas registrácie koridor? Nevadí! Počas prezentácie si vyberiete jeden z voľných koridorov. Informáciu o tom, či a ktorý koridor ste si zvolili, nájdete v potvrdení objednávky (pozor, nie v potvrdení registrácie). Ak tam nie je uvedený, nevybrali ste si ho. Zmenilo sa vám bežecké tempo odkedy ste sa prihlásili? Nevadí! Štartovať môžete v zvolenom koridore, aj keď budete pomalšia/ rýchlejšia. Hlavne si to užite! 

Vstup do koridoru je znázornený na mape nižšie. Po štarte štartovej vlny A (10:00) sa postupne, s dostatočným predstihom pred štartom vlny B (10:40) dostavia bežkyne z vlny B do „warm up koridoru“. Bežkyne z vlny A po dobehu do cieľa vychádzajú v mieste „výstup koridor“, za ktorým si môžu vziať občerstvenie. Po dobehu poslednej bežkyne z vlny A, prejdú bežkyne štartujúce z vlny B do „ružového koridoru“. Sledujte pokyny organizátora.

To isté platí pre vlny C a D – najprv vstup do „warm up koridoru“ a po dobehu bežkýň z predchádzajúcej vlny, sa zoradia do štartového koridoru.

Bežkyne na 10 km sa zoradia do štartového koridoru postupne. Najprv bežkyne so štartom o 14:00 hod, po odštartovaní prvej vlny sa do koridoru zaradia bežkyne so štartom o 14:15 hod.

Šatne a úschovňa osobných vecí 

Šatne a úschovňa v deň podujatia budú otvorené od 9:00 hod. Pozor! Zmena miesta v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi podujatiami:

Technické zázemie podujatia sa bude nachádzať na vonkajšej ploche medzi budovou SND a budovou Panorama City (rovnaké miesto ako pred 2 týždňami na Telekom Night Run Bratislava). Na tomto mieste budú k dispozícii šatne na prezlečenie, úschovňa osobných vecí a toalety. (Ďalšie toalety sú k dispozícii priamo v Eurovea.) Sprchy nebudú k dispozícii.

Mapy

Ako sa dostanete do Eurovea? 

Aké budú dopravné obmedzenia v deň konania pretekov, ale aj ako sa dostanete na miesto podujatia, či už autompeši alebo mestskou hromadnou dopravou, sme spracovali do TOHTO článku.