NA DONOVALOCH SA ČOSKORO POBEŽÍ DEVIATY RAZ, RENAULT DONOVALY NIGHT RUN UŽ 23. JÚLA

Už o mesiac, v sobotu 23. júla, privítajú Donovaly už deviaty raz bežcov zo všetkých kútov Slovenska na obľúbenom nočnom behu – Renault Donovaly Night Run. Na stredné Slovensko však mieria aj zahraniční bežci.

Na výber budú mať už tradične dve vzdialenosti – o 19.45 h odštartujú preteky na 10 km, o 20.00 h je naplánovaný štart súťaže na 5 km. Pretekári sa v krásnom prostredí môžu na trati popod Novú hoľu aj cez areál PARK SNOW tešiť na nezabudnuteľné výhľady (kým bude svetlo) a v cieli na originálnu účastnícku medailu zlatej farby, čo bude pre každého účastníka zaslúžená odmena za výkon.

Deviaty ročník Donovaly Night Run bude účastníkom pripomínať značkové športové oblečenie a doplnky s dizajnom podujatia. K dispozícii sú mikiny, tričká, buffky z kvalitného materiálu novej športovej značky becoolsportswear. Okrem toho budú na výber aj čelenky z recyklovaného materiálu od známej a veľmi obľúbenej slovenskej značky Abraka, ktorá patrí medzi slowfashion značky.

Už druhýkrát budú mať bežci možnosť kúpiť si priamo na podujatí tzv. dobré zvončeky modrej farby. Výťažok z predaja poputuje občianskemu združeniu „Detská chirurgia – OZ Slniečko na ceste!“, ktoré už od roku 2012 pomáha zotavovať a liečiť sa hlavne deťom po úrazoch pri dopravných nehodách. Zvonček pre svoj výrazný zvuk môžu diváci zároveň použiť na povzbudzovanie bežcov na trati.

Renault Donovaly Night Run sa uskutoční v atraktívnom prostredí, ktoré je zároveň obľúbenou lokalitou na predĺžený víkend v každom ročnom období. V blízkosti sa nachádzajú napríklad pramene liečivej vody v Korytnici, malebná osada Vlkolínec zapísaná do zoznamu UNESCO alebo vrch Nová hoľa, ktorá je aj s vrchom Zvolen obľúbenou zastávkou turistov.

Organizátori z agentúry Be Cool veria, že počet záujemcov prevýši minuloročné číslo 605. Už mesiac pred štartom je prihlásených takmer 200 bežkýň a bežcov. Registrácia je otvorená, prihlásiť sa je možné cez webovú stránku organizátora na www.bratislavamarathon.sk alebo cez www.predpredaj.sk na tomto linku:

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/registracie/renault-donovaly-night-run-2022/

Vlani na Renault Donovaly Night Run triumfovali na 5-kilometrovej trati Marek Lenčéš (17:13) a Dominika Kmeťová (22:14), na desiatke zvíťazili Vladimír Kováč (36:42) a Vanda Jenejová (41:47).

 

Autor TS: Gabriel Bogdányi