NAJČASTEJŠIE OTÁZKY – ZHRNUTIE INFORMÁCIÍ PRED ČSOB BRATISLAVA MARATHON 2023

Už sa to blíži! Najbližší víkend nás čaká 18. ročník podujatia ČSOB Bratislava marathon. S blížiacim sa termínom nám pribúdajú otázky od účastníkov, tak sa ich v tomto článku pokúsime všetky zodpovedať. V prípade, ak natrafíme na otázku, na ktorú odpoveď tu nenájdete, informácie sem doplníme dodatočne. Dopravné obmedzenia, parkovanie, ako sa k nám dostanete: […]

27. marca 2023

img

Už sa to blíži! Najbližší víkend nás čaká 18. ročník podujatia ČSOB Bratislava marathon. S blížiacim sa termínom nám pribúdajú otázky od účastníkov, tak sa ich v tomto článku pokúsime všetky zodpovedať. V prípade, ak natrafíme na otázku, na ktorú odpoveď tu nenájdete, informácie sem doplníme dodatočne.

Dopravné obmedzenia, parkovanie, ako sa k nám dostanete:

Maratónske mestečko + miesto štartu je Eurovea, Pribinova ulica, Bratislava

Informácie o dopravných obmedzeniach v súvislosti s víkendovým podujatím sme spísali tu.

Štarty jednotlivých disciplín, prezentácia

Hobby races – sobota 01.04.2023:

 • Preteky lezúňov: 09:30 hod. – na -1. (mínus prvé) poschodí vo vnútorných priestoroch Eurovea
 • Bratislavská míľa (1 600 m) : 10:00 hod.
 • Turbo TV detské behy: 10:10 hod.
 • Garmin minimaratón (4,2 km): 14:00 hod.
 • Beh dobrých ročníkov (Senior run & walk) (4,2 km): 14:05 hod.
 • Desiatka s Birellom (10 km): 16:00 hod.

Race day – nedeľa 02.04.2023 – ČSOB maratón, Renault polmaratón, Mattoni štafetový maratón a Mattoni štafetový polmaratón, so štartom od 9:00 hod v 4 blokoch:

 • Blok A – ČSOB, štart o 9:00 hod: maratón do 3:15 h + polmaratón do 1:45 h + M-SR PZ v polmaratóne
 • Blok B – Renault, štart o 9:04 hod: maratón od 3:15 do 3:45 h + polmaratón od 1:45 do 1:55 h
 • Blok C –  New Balance, štart o 9:08 hod: maratón od 3:45 do 4:15 h + polmaratón od 1:55 do 2:05 h + štafety
 • Blok D – Veolia, štart o 9:12 hod:  maratón nad 4:15 h + polmaratón nad 2:05 h 

Kompletné propozície k jednotlivým disciplínam nájdete tu.

Vypredané disciplíny:

Mrzí nás, pokiaľ ste sa nestihli zaregistrovať na vašu obľúbenú disciplínu. Nové registrácie na vypredané disciplíny nebudú možné. Možná je však preregistrácia za registrovaného účastníka, ktorý sa nemôže zúčastniť. Ak takého bežca nájdete, na mieste je možná zmena registrácie na nového účastníka, ktorá je spoplatnená sumou 5 eur (platí sa na mieste).

Bude vám k tomu stačiť preposlaný e-mail s potvrdením registrácie od pôvodne registrovaného účastníka. Skontrolujte si predtým, či sa daný účastník nachádza v štartovej listine.

Link na štartovú listinu: https://bratislavamarathon.sk/events/bratislava-marathon/startova-listina/

Kedy si môžete prevziať štartovné balíky?

Prezentácia (výdaj štartovných balíkov) sa uskutoční  v nasledujúcich všeobecných termínoch v našom organizačnom stane na námestí v Eurovea:

 • ŠTVRTOK 30. marec: od 12:00 do 19:00 hod
 • PIATOK 31. marec: od 12:00 do 19:00 hod
 • SOBOTA 1. apríl: od 8:00 do 19:00 hod
 • NEDEĽA 2. apríl: od 6:30 do 8:00 hod 

Doplňujúce informácie:

V prípade štafiet preberá štartové balíky za všetkých členov štafety jeden pretekár.

Štartový balík pre pretekára môže prevziať aj iná osoba, pokiaľ sa preukáže potvrdzovacím e-mailom o registrácii pretekára, ktorému chce prevziať štartovný balík (stačí ukázať v mobile). 

Detský štartovný balík je možné prevziať najneskôr v piatok, 31. marca! Výnimkou sú mimobratislavské deti, ktorým môže rodič balík prevziať aj v deň pretekov. 

Prosíme bežcov z Bratislavy, aby si štartové balíčky prevzali najneskôr v sobotu do 12:00 hod, ak je to možné. V popoludňajších hodinách očakávame veľký nápor bežcov, ktorí sa prídu odprezentovať na nedeľné preteky. A nebude ich málo! Skorším príchodom na prezentáciu budete mať aj vy pohodlnejšie prevzatie štartového balíka. 

Štartové číslo – čo s ním?

Pri prezentácii dostanete štartové číslo s čipom. Pozor! Nemanipulujte s čipom na zadnej strane štartového čísla! Mohlo by dôjsť k jeho poškodeniu! Štartové číslo si umiestnite na vrchnú vrstvu odevu priloženými uzatváracími špendlíkmi alebo tzv. race beltom, ak ho vlastníte.

Na štartovom čísle nájdete QR kód pre vaše fotografie z podujatia (aj preto je dôležité, aby ste si číslo neprekrývali napríklad bundou), blok, z ktorého budete štartovať a ústrižok, ktorý môžete použiť na svoju batožinu, ktorú si chcete odložiť v úschovni (na obrázku vľavo).

Prosíme, veci do úschovne si zabaľte do jednej batožiny, urýchlite tak výdaj a hľadanie vašich vecí.

Na zadnej strane štartového čísla máte možnosť podľa vášho vlastného uváženia vyplniť zdravotné údaje o vás, ktoré uznáte za vhodné a uvážite, že organizátorovi môžu pomôcť pri vašom prípadnom ošetrení počas podujatia. Tieto údaje použije organizátor výlučne v prípade zdravotných komplikácií pretekára a následného ošetrenia zdravotnou a záchrannou službou.

V prípade Vášho záujmu, doplňte prosím predložené údaje o váš aktuálny zdravotný problém, chorobu, alergiu, kontaktnú osobu, prípadne inú dôležitú informáciu, ktorá nám môže pomôcť v prípade, ak vám počas, resp. po skončení behu bude poskytovaná zdravotná pomoc. Ak nastala nejaká zmena v čase medzi registráciou a prezentáciou, oznámte tieto skutočnosti organizátorom počas prezentácie.

Základný harmonogram podujatia

Nájdete tu informácie, ako napríklad :

 • kedy si môžete prevziať štartové balíky
 • štarty disciplín
 • začiatok sprievodného programu, napr History run, Good morning run, detský koncert, ..
 • časy vyhlasovania výsledkov disciplín
 • časy doplňujúcich aktivít na podujatí

Link: https://bratislavamarathon.sk/events/bratislava-marathon/harmonogram/

Marathon HUB powered by Nový čas

Nový interaktívny priestor v maratónskom mestečku na 18. ročníku ČSOB Bratislava marathon. V Marathon Hub-e budú prebiehať konferencie, ale aj športové besedy pre verejnosť, budete tu môcť stretnúť slovenských olympionikov a reprezentantov, ako napríklad Danku Bartekovú, Jána Volka, Riša Vargu, či Mareka Hladíka, ale aj estónskeho olympionika Romana Fostiho, ktorý je jedným z adeptov na víťazstvo v maratóne! Príďte sa s nimi porozprávať a dozvedieť sa cenné rady a informácie! Rovnako tu bude prebiehať aj charitatívny bazár, na ktorom si môžete uchmatnúť parádne bežecké veci a zároveň pomôžete dobrej veci. Celý výťažok bude totiž rozdelený medzi občianske združenia Slniečko na ceste a Mamy v pohybe! 

Podrobný harmonogram Marathon HUB-u nájdete tu.

Vodiči, tzv. paceri na 10 km, polmaratón a maratón

Vaše bežecké ciele vám môžu pomôcť splniť naši vodiči, ktorí pobežia na tieto časy:

 • na 10 km s vami pobežia vodiči na čas 45 min, 50 min, 55 min a 60 min
 • na polmaratóne s vami pobežia vodiči na čas 1:30 h, 1:40 h, 1:45 h, 1:50 h a 2 h
 • na maratóne s vami pobežia vodiči na čas 3:15 h, 3:30 h, 3:45 h, 4:00 h a 4:30 h

Finisherské tričká a medaily

Jednotlivci, ktorí sa vydajú na polmaratónsku a maratónsku disciplínu, získajú za úspešné dokončenie trate účastnícke tričko s dizajnom 18.ročníka ČSOB Bratislava Marathon.

Kde a kedy si vyzdvihnete svoje tričko a čo potrebujete k jeho prevzatiu?

– po vašom dobehnutí, v registračnom stane na námestí, preukážete sa svojim štartovým číslom. Po prevzatí trička vám nožnicami odstrihneme roh na čísle.

Medailu dostanete v cieli. Po dobehu si na ňu môžete nechať vygravírovať svoje meno a výsledný čas v stánku dodávateľa. Táto služba je spoplatnená.

Ako vyzerajú finisherské tričká a medaily? Viac informácií nájdete v tomto článku.

BILLA pasta party

V sobotu 1.4.2023 medzi 14:00 – 18:00 hod sa po športovom výkone môžu bežci občerstviť v BILLA PASTA PARTY stane porciou chutných a kvalitných cestovín s rajčinovou omáčkou od Podravka Slovensko a v cieli ovocím od lokálnych pestovateľov z BILLA Slovensko. Podkladom pre výdaj chutnej porcie bude lístok, ktorý budete mať v štartovnom balíku.

3D mapa pre polmaratón/ maratón a štafety

Neviete sa zorientovať v dvojrozmernej mape? Nevadí! V tejto 3D animácii sme vyznačili :

 • Umiestnenie občerstvovacích a osviežovacích staníc
 • Miesta odovzdania „Štafetových kolíkov“
 • Miesta, kde sa budete otáčať

Dobre si ju naštudujte a garantujeme vám, že z vás opadne zbytočný stres z „neznáma“.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=aJ6amjL_tws&feature=youtu.be

2D mapy pre všetky disciplíny nájdete tu.

ČSOB Bratislava Marathon online magazín

Všetky potrebné, ale aj zaujímavé informácie k podujatiu si môžete prečítať v našom tohtoročnom online magazíne. Nájdete ho tu