ČSOB NIGHT RUN ŠTRBSKÉ PLESO – ORGANIZAČNÉ INFORMÁCIE

Milí bežeckí priatelia, túto sobotu odštartujeme prvý zo série nočných behov Grand Prix powered by Telekom. V srdci slovenských hôr sa uskutoční už 12. ročník obľúbeného podujatia ČSOB Night Run Štrbské Pleso. Tešiť sa môžete na krásny okruh okolo Malého aj Veľkého Štrbského plesa. Trasa povedie aj popri čarovných Jazierkach lásky. Pozor však! Tento rok […]

30. mája 2024

img

Milí bežeckí priatelia,

túto sobotu odštartujeme prvý zo série nočných behov Grand Prix powered by Telekom. V srdci slovenských hôr sa uskutoční už 12. ročník obľúbeného podujatia ČSOB Night Run Štrbské Pleso.

Tešiť sa môžete na krásny okruh okolo Malého aj Veľkého Štrbského plesa. Trasa povedie aj popri čarovných Jazierkach lásky. Pozor však! Tento rok sme pripravili viacero zmien. Okrem zmeny miesta zázemia podujatia sme posunuli aj miesto štartu a cieľa.

Všetky potrebné informácie nájdete nižšie v organizačných pokynoch.

Tešíme sa na vás! 

Organizačné pokyny k sobotňajšiemu podujatiu:

➡️ Miesto konania pretekov: Štrbské Pleso, Vysoké Tatry

➡️ Miesto a časy štartov pretekov: POZOR! ZMENA! Miesto štartu/ cieľa pretekov presúvame na hlavnú cestu medzi Hotelom FIS (adresa: K vodopádom 26) a Hotelom Patria

 • 17:00 – Turbo TV detské behy
 • 18:00 – charitatívny #Rešpekt run
 • 19:45 – 10 km
 • 20:00 – 5 km

➡️ Zázemie podujatia: POZOR! ZMENA! Après-ski bar PEKYLAND (pri dolnej stanici lanovky na Solisko neďaleko Hotela FIS)

➡️ Prezentácia, prevzatie štartového čísla: v zázemí podujatia, v registračnom stane, 10:00 – 19:00 h.

Nové registrácie budú možné na mieste len v prípade, ak nebude naplnený účastnícky limit (platí aj pre detské behy). Zmena registrácie na iného pretekára bude možná na mieste, preregistrácia je spoplatnená sumou 5 eur.

➡️ Parkovanie, príchod na podujatie: Zaparkovať vám odporúčame na centrálnom parkovisku na Štrbskom Plese, prípadne využiť možnosť pricestovať tatranskou električkou. 

➡️ Šatne, úschovňa: Budú k dispozícii v zázemí podujatia.

Odporúčanie! Pre rýchlejšie nájdenie a odovzdanie vášho batoha/tašky po dobehnutí odporúčame výrazne označiť svoj batoh (týka sa najmä čiernych tašiek/ batohov), napríklad farebnou stuhou alebo šálom. Naši kolegovia budú schopní rýchlejšie ho nájsť na základe vašich inštrukcií, čo vám umožní rýchlejšie prezliecť sa 🙂

➡️ Trať: So zmenou miesta štartu/ cieľa súvisí aj mierna úprava tratí disciplín. Mapy sú zverejnené na webovej stránke www.bratislavamarathon.skTU. Detské behy aj charitatívny #Rešpekt run štartujú z rovnakého miesta.

Aj tento rok sa môžete tešiť na ČSOB Music Zones na trati, o vašu náladu počas behu sa postarajú ľudoví muzikanti.   

➡️Občerstvenie na trati a v cieli, medaila: Na trati 10 km bude občerstvovacia stanica s vodou na cca 4,5 km. V cieli bude k dispozícii občerstvenie a osvieženie od partnerov podujatia Mattoni a BILLA. Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí dostanú deti sladké prekvapenie. Dospelí sa môžu osviežiť nealkoholickým nápojom BirGo od Mattoni. Každý pretekár dostane v cieli účastnícku medailu.

➡️ Fotografie: Fotky z podujatia zabezpečuje profesionálny fotoservis GetPica. Po skončení podujatia budú posielať účastníkom, ktorí pri registrácii poskytli súhlas s vytvorením fotografií, na e-mail uvedený pri registrácii odkaz na fotografie.

Pokiaľ si nie ste istí, že ste pri registrácii poskytli súhlas so zaslaním fotiek z podujatia, ponechajte si svoje štartové číslo a na www.getpica.com po bezplatnej registrácii vložte číselný kód (Pozor! Nie štartové číslo!) uvedený pod QR kódom na vašom štartovom čísle.

Neprekrývajte si svoje štartové číslo ďalšou vrstvou oblečenia, aby vám mohli byť priradené vaše fotografie. Ak sa vám fotky zapáčia, budete si ich môcť zakúpiť jednotlivo alebo výhodne v sade.

➡️ Obchod s eventovým merchom:  pri registrácii bude štandardne k dispozícii náš obchodík. Na výber budú doplnky v dizajne podujatia, ktoré nájdete už teraz na našom e-shope TU.

➡️ Program podujatia:

Piatok 31.5.2024:

18:00 – Telekom „Shake-out run“ (spoločné rozbehanie, cca 5 km, strečing), miesto stretnutie pri Hoteli FIS, tréning pod vedením Peti Pukalovičovej

Sobota 1.6.2024:

 • 10:00 až 19:00 – prezentácia účastníkov podujatia v zázemí podujatia 
 • od 10:00 – sprievodné aktivity partnerov podujatia
 • 11:00 – „plogging run“ – zbieranie odpadkov (ČSOB Smart Lounge)
 • 15:00 – analýza bežeckej techniky v stane Slovak Telekom
 • 17:00 – štart TURBO TV detských behov (A -B -C)
 • 17:30 – vyhlasovanie výsledkov TURBO TV detských behov
 • 18:00 – štart disciplíny #Rešpekt run na 800 m pre dospelých aj deti
 • 19:45 – štart disciplíny na 10 km (Grand Prix)
 • 20:00 – štart disciplíny na 5 km + Nordic walking
 • 21:15 – slávnostné vyhlasovanie výsledkov podujatia a žrebovanie výhercov hodiniek (súťaž v stane Slovak Telekom)
 • 21:30 – After party v Apres Ski u „Pekyho“

Kompletný harmonogram podujatia nájdete TU

Aktivácie partnerov

✨ V sobotu nebude chýbať generálny partner podujatia, ČSOB. V ČSOB Smart Lounge si pred štartom môžete vychutnať kávu a čerstvé ovocie. Pre najmenších budú pripravené tvorivé dielne.

🪢 Nájdete tu aj špeciálne modré šnúrky, kúpou ktorých podporíte Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska

🌲 Je to zároveň miesto, kde sa môžete pripraviť na „Plogging run“ a vyzdvihnúť si tu odmenu za pomoc tatranskej prírode. 

🚃 Vďaka ČSOB môžete cestovať jednoducho a ekologicky. Kúpte si cez aplikáciu Smartslužby+ lístok na električku na Štrbské Pleso. 

Viac informácií o aktivácii ČSOB na podujatí nájdete TU.

👉 V stánku generálneho partnera série nočných behov Grand Prix, Slovak Telekom, môžete vyhrať hodinky Samsung galaxy Watch 6! Stačí na mieste naskenovať QR kód a vyplniť krátky dotazník. Na rovnakom mieste sa uskutoční BEŽECKÝ WORKSHOP s RUNology.app spojený s analýzou bežeckej techniky a súťažou o tenisky New Balance . Začíname o 15:00 h.

👉 Na Renault ESPACE bude aj tentokrát potlačená špeciálna štartová listina. Pohľadajte svoje meno a odfoťte sa pri ňom!

 👉 Dr. Max a Všeobecná zdravotná poisťovňa sľubujú bohatú ponuku služieb zameraných na vaše zdravie, akomeranie telesnej kompozície, spirometria, meranie krvného tlaku, a oveľa viac! 

👉 V stane Strongpower dostanete masáž od profesionálneho maséra, vyskúšať tu môžete aj účinné bylinkové mastičky. Na mieste bude aj Reboots s kompresnými nohavicami, ktoré podporujú regeneráciu nôh po výkone.

Bližšie informácie o aktiváciách partnerov na podujatí si môžete prečítať TU.

Tešíme sa na vás!